Przedsiębiorstwo Hak

Przedsiębiorstwo HAK działa od 1989 roku w branży kompleksowych rozwiązań technicznych dla różnych branż przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz implementacji kompleksowych rozwiązań technicznych z zakresu oprzyrządowania spawalniczego, stosowanego w produkcji zaawansowanych konstrukcji stalowych w przemyśle produkcyjnym maszyn, urządzeń oraz środków transportu. Oferuje specjalistyczne aplikacje umożliwiające pozycjonowanie komponentów na czas montażu i spawania, konstrukcje ułatwiające dostęp podczas procesu montażu i spawania, a także szereg urządzeń wspomagających produkcję - suwnice, przesuwnice, platformy transportowe, trawersy oraz inne urządzenia dźwignicowe.

Zakład produkcyjny Przedsiębiorstwa HAK Sp. z o.o. dysponuje powierzchnią produkcyjną liczącą ponad 4000 m2 oraz powierzchnią ponad 1800 m2 przeznaczoną na cele badawczo-rozwojowe (www.cbrhak.pl).

W swojej działalności Przedsiębiorstwo HAK zatrudnia wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, korzystającą z doświadczenia płynącego z wieloletniej praktyki i wielu zrealizowanych projektów. Zgromadzona wiedza w połączeniu z zastosowaniem profesjonalnej myśli naukowej oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych, pozwala firmie tworzyć innowacyjne rozwiązania. Jej realizacje to urządzenia bezpieczne i profesjonalnie przystosowane do różnych wymagań i specyficznych środowisk pracy. 

Przedsiębiorstwo HAK zajmuje się realizacją kompleksowych przedsięwzięć, poczynając od rozpoznania potrzeb, doradztwa i projektu, poprzez produkcję i montaż, a kończąc na testach oraz udziale w odbiorze urządzenia przez UDT

Udokumentowaniem jakości powstających produktów jest posiadany przez firmę od 1998 certyfikat jakości ISO 9000, a także potwierdzenie spełnienia przez Przedsiębiorstwo wymagań normy ISO 3834 z zakresu wykonywania łączy spawanych. 

Od roku 2011 Przedsiębiorstwo HAK ma status Centrum Badawczo-Rozwojowego, przyznany przez Ministra Gospodarki jako potwierdzenie długoletniego doświadczenia w pracach innowacyjnych i badawczych oraz opracowywanie nowych rozwiązań technicznych.